سه عامل مهم در برقراری ارتباط موثر

عناصر برقراری ارتباط موثر

۱٫ احساس مسؤولیت

ارتباط موثر- احترام – دانایی – مسئولیت پذیری

۲٫ احترام
۳٫ دانایی

عناصری که می‌تواند در برقراری ارتباط موثر تأثیر بگذارد، احساس مسؤولیت، احترام و دانایی است.که در این مقاله به توضیح دو عنصر احساس مسولیت و احترام خواهم پرداخت و در مقاله ی بعدی عنصر دانایی را توضیخ خواهم داد.

۱٫ احساس مسؤولیت

ابتدا در تعریف احساس مسؤولیت باید بگویم نباید احساس مسؤولیت را با اجرای وظیفه، یعنی چیزی که از خارج به ما تحمیل شده است اشتباه بگیریم.
احساس مسؤولیت به معنای واقعی آن، امری کاملا ارادی است. پاسخ آدمی است به احتیاجات یک انسان دیگر، خواه این احتیاجات بیان شده باشند یا بیان نشده باشند.

احساس مسؤولیت کردن یعنی توانایی و آمادگی برای پاسخ دادن.

در برقراری یک ارتباط مؤثر در رابطه با عنصر احساس مسؤولیت می‌توان گفت زندگی و مشکل دیگران -اعضای خانواده، دوست، همکار، شریک- تنها مربوط به آن‌ها نیست و ما برای هم‌نوعان خود احساس مسؤولیت می‌کنیم، همان‌طور که برای خود احساس مسؤولیت داریم.
اگر من نسبت به دیگران، زندگی آن‌ها، مسائل آن‌ها و احتیاجات آن‌ها احساس مسؤولیت داشته باشم و این حس را در خود قوی کنم که من نه برای وظیفه ،بلکه کاملا ارادی، برای این‌که دیگران برایم مهم هستند و دوستشان دارم به راحتی می‌توانم در موقعیت‌های مختلف بهترین رفتار را با توجه به جایگاه و موقعیت آن‌ها داشته باشم.

۲٫ احترام

در ایجاد یک رابطه اگر احترام وجود نداشته باشد سمت و سوی رابطه‌ی ما به سمت سلطه‌گری و چیره شدن بر دیگران می‌رود؛ به این معنا که ما دیگران را در صورتی دوست خواهیم داشت که بنا به انتظارات ما رفتار کنند. رابطه‌ای که با احترام آمیخته باشد، یعنی توانایی درک طرف مقابل، آن‌گونه که وی هست و آگاهی از فردیت او با تمام ویژگی‌های شخصیتی‌اش، و رفتار کردن با او آن‌گونه که دوست دارد و می‌پذیرد. احترام در برقرای ارتباط و پذیرش دیگران یعنی ما به این موضوع علاقه داریم که دیگری آن‌گونه که هست باید رشد کند و شکوفا شود و من با او به گونه‌ای رفتار می‌کنم که احساس کند با تمام تفاوت‌های فردی و شخصیتی‌اش، برای من انسان ارزشمند و مهمی است. نباید طرف مقابل را به خاطر این‌که با ما در یک مسیر و هدف نیست یا مانند ما فکر نمی‌کند سرزنش کنیم؛ چیز‌ی که در جامعه‌ی امروزی ما فراوان دیده می‌شود.
برای مثال، ما انسان‌ها در زمینه‌ی مذهب و اعتقادات داری افکار متفاوت و متناقضی هستیم. مثلا اگر فردی نماز می‌خواند و دیگری نمی‌خواند این دلیل به برتری فرد نمازخوان یا روشنفکری فردی که اعتقادات مذهبی ندارد ، نیست. دلیلی ندارد چون مانند ما فکر یا زندگی نمی‌کند برای ما قابل احترام نباشد.اگر دیگران را آن‌گونه که هستند بپذیریم. در این صورت بهترین رفتار را با آن‌ها خواهیم داشت.
بگذارید یک داستان برایتان بنویسم
من در شهری بزرگ شدم که گرایشات سیاسی راستی و چپی به قول خودشان که همان اصول گرایانه و اصلاح طلب عرف کشورمان هست بسیار پر رنگ بود به گونه ای که خانواده های اصلاح طلب و اصول گرا به دلیل بحث های سیاسی نبود تفاهم فکری با هم قطع رابطه کرده بودند و جالب است بدانید که برای اکثر خانواده ها اولین  معیار برای  داماد و عروس اختیار کردن همین گرایش سیاسی بود …(از فعل بود استفاده کردم چون خوشبختانه اکنون این نگاه سیاسی به پر رنگی سالهای گذشته نیست .)در واقع افرادی را قبول داشتند و با آنها معاشرت می کردند که مانند خودشان فکر کنند.

این مقاله را هم بخوانید  اهمیت پوشش در برقراری ارتباط موثر

 

در برقراری یک ارتباط مؤثر باید یاد بگیریم بر علایق خود فایق آییم و دیگران را آن‌چنان که هستند ببینیم و به آنها احترام بگذاریم .

مثلا ممکن است من بدانم که فلان همکارم انسان ساکت و کم‌رویی است که معمولا از ارتباطات جمعی لذت نمی‌برد. وقتی او را عمیق بشناسم می‌فهمم او انسان درون‌گرایی است که تنهایی را بیش‌تر ترجیح می‌دهد و ذاتا به برقراری ارتباط با دیگران تمایلی ندارد. بنابراین متوجه می‌شوم او کم‌رو نیست بلکه ترجیح او به تنهایی است. رعایت احترام دیگران بدون شناخت آن‌ها میسر نیست. هر چقدر دیگران را بهتر و عمیق‌تر بشناسیم در برقراری ارتباط موفق‌تر خواهیم بود.
دوستی داشتم که مدیر یکی از شرکت‌های وارد کننده‌ی آلایشات دامی است. می‌گفت یکی از کارکنانم معمولا بی‌دقت و بی‌حواس بود و وظایف خود را با تأخیر انجام می‌داد و یا فراموش می‌کرد و یا کیفیتی در انجام وظایفش نبود. در ابتدا بی‌دقتی او من را خیلی اذیت می‌کرد و من تصمیم گرفتم که با او به زبان هشدار و تهدید صحبت کنم ولی بعد از صحبتم با تو در مورد شناخت افراد، تصمیم گرفتم دلیل بی‌دقتی او را بدانم؛ آیا این ویژگی شخصیتی اوست و یا دلیل دیگری دارد؟ وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که دخترش به بیماری نرمی استخوان دچار است و معمولا دست و پای او با یک راه رفتن ساده می‌شکند و در گچ و آتل است و علی‌رغم اندوه بیماری دخترش، متحمل پرداخت ‌هزینه‌های سنگین درمان و دارو شده است. خودم را که جای او گذاشتم متوجه شدم من هم در موقعیت او بودم حتما حالم بهتر از او نبود.
باید به عنوان یک انسان در هر جایگاهی قرار داریم بدانیم و یاد بگیریم که دیگران را درک کنیم و با توجه به شرایط زندگی آن‌ها سعی در رفع مشکلات داشته باشیم. نشان دادن و همدلی با دیگران -چه از نزدیکان و عزیزان ما باشد چه کارمند و چه دوست باشد- حتی اگر کاری در جهت رفع مشکل آن‌ها از ما بر نیایید باعث دلگرمی و یک حس خوب درون آن‌ها می‌شود و آن‌ها را نسبت به ما وفادارتر می‌کند.

این مقاله را هم بخوانید  ارتباط در محیط کار

 

 به دیگران را آنگونه که هستند احترام بگذاریم و دوستشان  بداریم ..

در مقاله ی بعدی در مورد عنصر دانایی خواهم نوشت …

تشکر از اینکه دقایقی را همراه من ،در سایت هستید و ممنون می شوم اگر نظر خود را در مورد این مقاله برای من بنویسید .

“دوستتان دارم”

…بدرود…

به امید اینکه دنیا را کمی بیش تر از آنجه تحویل گرفته ایم ،تحویل دهیم

رضوان ملکی
رضوان ملکی
مهندس رضوان ملکی ، مدیر عامل شرکت صادراتی یوتاب تجارت ؛ مدرس مهارت های ارتباطی و آداب معاشرت تجاری و سازمانی...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد.
همین الان اولین درس دوره رایگان به ایمیل شما ارسال شد!